Україна — футбольні «карлики» — 50:0

Автор Vobler Дата 08.10.2016 в 12:07 | Раздел Главное, Сборная Украины | Мнений 0

У «синьо-жовтої» дружини ніколи не було проблем зі збірними малих країн

Цікаву підбірку дає UEFA.com. Мова йде про 11 попередніх матчів з європейськими «карликами». Синьо-жовті до цього екзаменували команди Андорри, Фарерських островів, Сан-Марино і Люксембургу, перемігши їх з загальним рахунком 50: 0.

Частіше за інших суперників засмучували Андрій Ярмоленко (6 голів), Євген Селезньов (5), Олег Гусєв і Марко Девіч (по 4), Андрій Шевченко та Максим Калиниченко (по 3).

Гіди для Андорри

У кваліфікації ЄВРО-2000 команда Йожефа Сабо виступила в ролі гіда для Андорри, котрі дебютували на офіційному рівні. В Андорра-ла-Вельї 10 жовтня 1998 року господарі поступилися (0: 2), як і в матчі-відповіді на київському «Олімпійському» 5. червня 1999 го (0: 4), коли всі голи були забиті з «другого поверху». На той момент Сергій Ребров, провівши один з м’ячів, вийшов на перше місце в реєстрі бомбардирів збірної, а гол захисника Юрія Дмитруліна так і залишився для нього єдиним в футболці збірної.

Майже «сухий» Люксембург

Товариським матчем з Люксембургом синьо-жовті, якими керував Олег Блохін, закривали програму підготовки до фінального турніру ЧС-2006. Як і дві наступні зустрічі з представниками Великого Герцогства, та гра, що відбулася 8 червня, завершилася з рахунком 3: 0 на користь українців. Однак на очах у 5000 рідних глядачів люксембуржці до 55-ї хвилини зберігали свої ворота на замку, ставши єдиними з футбольних «гномів», кому українці не змогли забити в першому таймі.

Випробування Фарерами

Перед вильотом на холодні Фарери у відборі ЄВРО-2008 Блохін клопотав про перенесення матчу в Тофтірі з 24 березня 2007 року на більш сприятливу в плані погоди дату. Однак летіти на острови все ж довелося. Зазнавши в повітрі неабияку бовтанку, гості повернулися додому з перемогою — 2: 0. Будинки 17 вересня 2007 року вона була ще більш значною (5: 0), і в тій грі свій єдиний дубль за збірну оформив Максим Калиниченко.

Перший гол Ярмоленко

Один з нинішніх лідерів збірної і київського «Динамо» Андрій Ярмоленко дебютував в синьо-жовтій футболці 19-річним — 5 вересня 2009 року в домашньому матчі кваліфікації ЧС-2010 проти Андорри (5: 0). Вже на 18-й хвилині він виправдав довіру Олексія Михайличенка і, як виявилося згодом, кинувся в погоню за кращим в історії синьо-жовтих голеадором Андрієм Шевченком.

На рахунку нинішнього наставника збірної України — 48 м’ячів за головну команду країни, у його найближчого переслідувача Ярмоленко — 27. У матчі-відповіді, 14 жовтня, «карлики» знову зазнали фіаско (0: 6), і в тому поєдинку першим голом відзначився захисник « Шахтаря »Ярослав Ракицький.

Рекорд результативності

У відборі ЧС 2014 натуралізований бразилець Едмар також оформив прем’єрний гол у складі збірної України, вразивши у Львові ворота Сан-Марино. Того вечора, 6 вересня 2013 року, синьо-жовті серйозно оновили свій попередній рекорд результативності, ледь не повторивши рахунок 9: 0 і на виїзді — 15 жовтня в Серравалле (8: 0) команда Михайла Фоменка поставила крапку в груповому турнірі, оформивши путівку в плей-офф.

Майстер-клас від Девіча

Через вісім років після першого спарингу Люксембург знову опинився на шляху синьо-жовтих, але вже в офіційному турнірі — відборі ЄВРО-2016. Гостьова зустріч 15 листопада 2014 вилилася в бенефіс Ярмоленко, який оформив другий (після Марко Девіча в Сан-Марино) хет-трик в історії збірної. А 14 червня 2015 го, граючи на «Арена Львів», гості знову, як і в 2006-му, відстояли «на нуль» перший тайм, отримавши стабільні три голи в другому. І все ж — з дев’яти м’ячів в трьох іграх Люксембург тільки раз пропускав до перерви!

Знайомство з Косово

Чим запам’ятаються українцям дві дуелі проти збірної Косово, для якої кваліфікація ЧС-2018 — прем’єрна на міжнародній арені? Найближче побачення призначено на цю неділю і пройде в Кракові. Господарі поля — підопічні Андрія Шевченка, чия тренерська кар’єра теж тільки на початку шляху.