Олег Дулуб – Карпати крок вперед в моїй тренерській кар’єрі

Автор Vobler Дата 12.10.2016 в 04:47 | Раздел Премьер-Лига, Украина | Мнений 0

Призначення Олега Дулуба головним тренером «Карпат» викликало чималий інтерес у ЗМІ. Відтак за кілька днів білоруський фахівець встиг поспілкуватися з кількома провідними порталами України та Білорусі.

Представляємо вашій увазі добірку ключових висловлювань наставника «зелено-білих» в інтерв’ю «Спортарені» та «Пресболу».

ПРО РОБОТУ ЗА КОРДОНОМ

Чи було це моєю професійною мрією? Напевно, так. Навіть не те, що мрією… Мені завжди подобається працювати, коли є новий виклик. Він є – значить, я не застоююся, розвиваюся.

ПРО МІСЦЕ «КАРПАТ» В ТУРНІРНІЙ ТАБЛИЦІ

Мене воно не бентежить. «Крумкачі» теж стояли на вильоті в першій лізі, коли я приймав команду. Треба просто зрозуміти, що робити і куди рухатися. І слідувати життєвому принципу: роби, що належить, і хай буде, що буде.

ПРО РОБОТУ В «КАРПАТАХ»

В першу чергу для мене прихід в «Карпати» – крок вперед в тренерській кар’єрі. Це досить значима подія, яку ніяк не можна назвати «простою зміною робочого місця». У «Карпатах» я хочу розвиватися і досягати успіху, щоб рухатися вперед.

ПРО УМОВИ В «КАРПАТАХ»

Враження тільки позитивні, душею кривити не буду. Відмінна база, хороше місто. Також важливо, що Львів завжди був футбольним регіоном, де люди люблять футбол. Так, останнім часом у зв’язку з не найкращими результатами відвідуваність матчів «Карпат» зменшилася. Тому мені хочеться повернути вболівальника на трибуни.

ПРО ФАНАТІВ «КАРПАТ»

Мені дуже сподобався перформанс і сама атмосфера на трибунах (у матчі «Волинь» – «Карпати»). У Білорусі перед матчем люди проходять по 3-4 міліцейських кордони, де їх обшукують. В Україні ж все набагато простіше і спокійніше, вболівальники перед футболом в парку відпочивають і п’ють пиво, а у матчі є свій антураж. Якщо брати в загальному, то мені дуже сподобалася фанатська підтримка, яка створює на матчах неповторну атмосферу.

ПРО ЗАВДАННЯ В «КАРПАТАХ»

Тривалі турніри виграються не окремими гравцями, а завдяки командним властивостям. Тому першочергове завдання (воно ж, напевно, найскладніше) – об’єднати всіх футболістів навколо спільної ідеї. А ідея дуже проста – клуб з такою історією і традиціями не має права перебувати внизу турнірної таблиці.

ПРО ЧАС НА ПІДГОТОВКУ

Для цього мені потрібно пройти з колективом повноцінну передсезонку. Коли знаходишся з футболістами поруч на зборах, живеш в одних умовах, постійно розмовляєш з ними і спостерігаєш за ними на тренуваннях, вони фактично стають як члени твоєї родини. Тоді починаєш буквально відчувати футболістів, що дає можливість працювати з ними по максимуму. Зараз все це ускладнюється, тому що йде сезон. Мені потрібно відразу збирати величезний обсяг нової інформації, вникати в неї і обробляти. За ступенем обробки інформації це схоже на вихід в єврокубки. Коли потрапляєш в єврокубки, то стикаєшся з командами, які ти ніби і знаєш, але не достеменно. Немає деталей. Тому і збираєш детальну інформацію, щоб зрозуміти, як потрібно діяти.

ПРО РОЗСТАНОВКУ ГРАВЦІВ НА ПОЛІ

Взагалі я не є прихильником якоїсь певної схеми гри. Адже більшою мірою цифрова розстановка гравців не має значення. Головне інше – як футболісти інтерпретують цю розстановку на полі. Це визначається індивідуальною майстерністю і особливостями футболістів. Тому мені і потрібно чимало часу, щоб вивчити гравців.

ПРО ГРУ В ОБОРОНІ

Хотілося б, звичайно, почати роботу з матчів на «нуль». Гру в обороні варто трохи перебудувати, але для того потрібен час. На що мені вистачить майбутнього тижня до зустрічі з «Дніпром» – поки сказати складно, побачимо вже під час самого поєдинку з «Дніпром». Але якщо говорити в загальному, то хотілося б пропускати мінімум. Коли є впевненість в обороні, то і атака відчуває себе більш розкуто. Тому новий тренер завжди повинен спочатку навести порядок в обороні. Як то кажуть, на кухні треба танцювати від печі. Як би ти красиво не грав, але якщо багато пропускаєш, це негативно впливає і на результат, і на психіку гравців.

ПРО АТАКУЮЧИЙ ФУТБОЛ

Разом з цим я залишаюся прихильником атакуючого футболу – в ньому проявляються кращі ментальні якості і індивідуальні навички футболістів. Також атакуючий футбол є ближчим до душі і футболістам, і глядачам. Однак, можливо, в даному випадку доведеться зробити один чи два кроки назад, щоб потім знову рухатися вперед.

ПРО КОМПЛЕКТАЦІЮ КОМАНДИ

Завжди потрібно пам’ятати, що робота в «Карпатах» вимагає залучення власних вихованців в першу команду. Тому в пріоритеті у нас комплектація місцевими вихованцями. Але якщо на актуальні позиції бракуватиме потрібного футболіста з власних резервів, ми будемо виходити на трансферний ринок. Так, на сьогодні у мене вже є деякі думки щодо посилення команди. Але поки ми змушені грати тими футболістами, які зараз є в «Карпатах». У мене є список з 26-и футболістів, на яких я вже подивився і зрозумів, що можу на них розраховувати найближчим часом. Але це лише початковий список. Сьогодні ж ми бачимо, що в основному складі вже грають Іван Лобай, Амбросій Чачуа, Василь Кравець, є чимало інших молодих виконавців. У «Карпатах» вистачає своїх вихованців, і наскільки я поінформований, у цього клубу – одна з кращих футбольних академій в Україні. Тому така академія повинна приносити плоди і для першої команди.

Джерело фк карпати

�обави�� �екламное об��вление


Related posts

Loading...

Об -

Комментарии:

Оставить комментарий

Вы можете использовать теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>