Набір коментаторів
Автор avtor Дата 04.12.2013 в 11:13 | Раздел Главное, Конкурс, Мысли вслух | 1 мнение

Могилянська школа журналістики проводить перший тренінг для футбольних коментаторів

 

14-15 грудня відбудеться інтенсивний тренінг для тих, хто мріє про кар’єру футбольного коментатора або бажає підвищити кваліфікацію. Тренінг проводить спільно Могилянська школа журналістики (Національний Університет «Києво-Могилянська Академія») та британська компанія «Tim White Media Consultancy Ltd.».

В Україні попри глибокі футбольні традиції доступ до професії футбольного коментатора обмежений, в першу чергу, у зв’язку з відсутністю фахових тренерів і шкіл, які б могли готувати молодих коментаторів.

Автором ідеї виступив Тім Вайт, засновник і генеральний директор компанії «Tim White Media Consultancy Ltd.». «Багато моїх друзів і знайомих в Україні і Росії кажуть, що виключають національні футбольні трансляції і віддають перевагу трансляціям з англомовними коментарями, якщо такі доступні у мережі. Мені здається, що сьогодні люди очікують зовсім іншого від футбольних коментаторів, аніж це було 10 років тому», – каже Тім. Він наголошує, що роль коментатора полягає у тому, щоб робити футбольну трансляцію більш динамічною й змістовною, а не ставати зіркою ефіру. «Глядачі хочуть дивитись футбол і чути якісні коментарі, а не спостерігати за персоною коментатора і його особистими історіями», – додає Тім Вайт.

Під час тренінгу учасники навчаться працювати з голосом, що є головним інструментом коментатора, і оволодіють головними техніками роботи. Головна цінність тренінгу – його практичний характер. Всі учасники групи спробують свої сили, коментуючи матч, й отримають індивідуальні поради від викладачів. Завдяки сприянню Об’єднання футбольних клубів «Професіональна футбольна ліга України» учасники тренінгу відвідають один зі стадіонів Києва, де ознайомляться з реальними умовами роботи коментатора.

Тім Вайт, який проведе тренінг, коментував 5 фіналів Ліги чемпіонів УЄФА, а також фінал Кубку УЄФА 2009 року, коли український «Шахтар Донецьк» переміг німецький «Вердер». Коментарі Тіма Вайта можна було почути на американському кабельному спортивному телеканалі «ESPN».

Колегою Тіма під час тренінгу виступить український спортивний журналіст і телеведучий Микола Васильков. Микола відомий українському глядачеві як ведучий і співавтор кількох спортивних програм: «Інший футбол», «Третій тайм». У 2010 році Микола Васильков робив репортажі з першості світу з футболу у ПАР, які вважають класикою українського спортивно-розважального мовлення.

Медіа партнерами заходу виступають Об’єднання футбольних клубів «Професіональна футбольна ліга України», Обозреватель і провідні спортивні медіа: UA-Футбол, ЧЕМПИОНАТ.com, 11на11, SPORT.ua, FANAT.ua, Hotsport, SPORTinform. Інформаційними партнерами також виступають Телекритика і Mediasapiens.

 

Заявки на участь у тренінгу приймає куратор проекту до 6 грудня (включно) 2013 року.

За більш детальною інформацією звертайтеся: http://bit.ly/17Y0qhV

Контактна особа: Маргарита Чорнокондратенко – куратор тренінгу, НаУКМА, Могилянська школа журналістики

Тел.: +38 (067) 447 55 22

e-mail: margarita.chornokondratenko@gmail.com


Related posts

SELECTORNEWS

Об -

Комментарии:

Оставить комментарий

Вы можете использовать теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


Switch to our mobile site