Альтернативний погляд на поразку
Автор legolas Дата 17.10.2012 в 17:37 | Раздел Главное, Сборная Украины, Украина | 2 мнения

Матч Україна-Чорногорія вже обговорили скрізь. Залишилось лише дочекатися «Футбольного уїк-енду»… вибачаюсь «Великого футболу», де, напевне, буду говорить про «підступне» київське «Динамо», яке «поцупило» Олега Блохіна, в результаті чого збірна провалила два матчі.

Зараз багато критикують наших гравців персонально та команду в цілому. Перепадає на горіх тренерському штабу, керівництву федерації, але давайте спробуємо поглянути на ситуацію з іншого боку. І лише у розрізі матчу з чорногорцями. Шановні, вибачте, а чому ви вирішили, що збірна України повинна обов’язково перемагати у цьому протистоянні? Лише тому, що Чорногорія – це невеличка країна, яку більшість і на карті не знайдуть?

Наші «козаки»

Я не буду аналізувати гру українців – це вже зробили більш досвідчені журналісти. Нічого нового не скажу. Лише відзначу свої враження – те, що показали українці було схоже на метушню. Футболісти десь бігли, щось намагалися зробити, але ніякого зиску від свого руху так і не отримали. При цьому, рухались не всі, але то знову повернемось до аналізу гри, а його робити зовсім не хочеться. Бо не має сенсу аналізувати те, чого фактично й не було.

Чому всі вважали, що ми повинні перемогти?

Збірна України після поразки від греків у плей-офф ЧС-2010 до ЄВРО-2012 не грала офіційних матчів. Тобто, до початку відбору до ЧС-2014 команда фактично за три роки (з урахуванням матчів з греками та двома матчами нового відбору) відіграла 7 офіційних зустрічей. Результат – нічия та поразка від греків, перемога над шведами, поразка від збірної Франції, поразка та нічия у матчах з англійцями та нічия у Молдові. Виходить – 1 перемога, 3 нічия та 3 поразки. Різниця м’ячів – 3:6.

За ці сім зустрічей більш-менш якісну гру було продемонстровано у трьох – двічі з англійцями та зі шведами.

Результати товариських матчем за ці майже три роки до уваги не беру принципово – вони товариські! Все, на цьому дискусію з цього питання завершуємо.

Давайте проаналізуємо їх шлях до відбору на ЧЄ-2012 та початок відбору на ЧС-2014.

В боротьбі за путівку на Євро чорногорцям довелося сперечатися зі збірними Англії, Швейцарії, Уельсу та Болгарії. Незважаючи на вже перманентні кризи у валійській та болгарській командах, вони все ж таки не є такими простими суперниками. Про вічно нейтральних швейцарців і казати не будемо – досить пристойний європейський середняк. Англія – без коментарів.

І в цій групі чорногорці посідають друге місце. Тепер чесно самі собі поставте питання і дайте на нього відповідь – потрап Україна до такої групи у відборі до ЄВРО-2012 (якщо б була необхідність брати у ньому участь), ви впевнені, що наша збірна могла б посісти хоча б друге місце? А чорногорці змогли, хоча потім у плей-офф програли чехам.

Відбір до ЧС-2014 чорногорці почали нічиєю із поляками на власному полі, які незважаючи на провал ЄВРО все ж таки мають непоганий склад та розгром Сан-Маріно.

Отже, це доводить, що українці за ці роки не стали топ-збірною (в цьому, до речі, не має нічого дивного – зважаючи на постійні скандали у вітчизняному футболі на всіх рівнях та проблемами із посадою наставника головної команди. А якщо ще й пригадати південноамериканські уподобання наших клубних команд …. ).

Чорногорці ж за цей період пройшли процес становлення самостійної збірної. Тож чому ми повинні були обов’язково їх обігравати? На питання є, як мінімум, дві стверджувальні відповіді – бо ми грали вдома і ми хочемо на ЧС-2014.

Добре, вони приймаються. Лише цього повинно бути достатньо для перемоги над суперником, який рівний нам за класом. Як мінімум рівний….

А грає хто

Після завершення кар’єри в збірній Андрій Вороніна та Андрія Шевченка виявилось, що нападників такого рівня в країні на даний момент не має. Скільки було закидів на адресу Шевченка – покинь збірну, дай дорогу молодим. Дав. Що далі?

Давайте все ж таки пройдемося по персоналіях тих гравців, що вчора вийшли на поле НСК «Олімпійський». Спочатку – українці.

 

Прізвище Клуб Вартість*
П’ятов «Шахтар» (Донецьк) 8 млн. євро
Бутко «Іллічівець» (Маріуполь) 2,5 млн. євро
Кучер «Шахтар» (Донецьк) 4 млн. євро
Михалик «Динамо» (Київ) 4 млн. євро
Селін «Ворскла» (Полтава) 2,5 млн. євро
Ротань «Дніпро» (Дніпропетровськ) 3 млн. євро
Тимощук «Баварія» (Мюнхен, Німеччина) 3,5 млн. євро
Коноплянка «Дніпро» (Дніпропетровськ) 10 млн. євро
Гусєв «Динамо» (Київ) 8 млн. євро
Девіч «Шахтар» (Донецьк) 8 млн. євро
Селезньов «Дніпро» (Дніпропетровськ) 5 млн. євро
Ярмоленко «Динамо» (Київ) 13 млн. євро
Зозуля «Дніпро» (Дніпропетровськ) 2 млн. євро
Назаренко «Таврія» (Сімферополь) 2 млн. євро

 

* —  дані http://www.transfermarkt.de

 

 

Загальна вартість цих 14 лицарів шкіряного м’яча складає не багато, не мало – 75, 5 мільйонів євро! Астрономічна сума! Але – лише один гравець коштує понад 10 млн., і ще один представляє клуби ТОП-чемпіонатів Європи, та й то там вже не основний.

Жодної дійсної – а не в перспективі – зірки європейського рівня в складі команди також не має. Ярмоленко та Коноплянко поки що авансовано мають цей статус десь у перспективі.

 

Перейдемо до команди Чорногорії.

 

Прізвище Клуб Вартість*
 Божович  «Відеотон» (Угорщина) 900 тис. євро
 Савіч «Фіорентина» (Італія) 8 млн. євро
Джудовіч «Спартак» (Нальчик, Росія) 700 тис. євро
Дрінчіч «Краснодар» (Росія) 3 млн. євро
Зверотіч «Янг Бойз» (Швейцарія) 700 тис. євро
Пековіч «Гройтен Фюр» (Німеччина) 400 тис. євро
Дам’яновіч «Сеул» (Південна Корея) 1,75 млн. євро
Йоветіч «Фіорентина» (Італія) 25 млн. євро
Волков «Партизан» (Сербія) 1,5 млн. євро
Йовановіч «Црвена Звезда» (Сербія) 400 тис. євро
Баша «Лілль»  (Франція) 5 млн. євро
Новаковіч «Амкар» (Росія) 1,2 млн. євро
Вукчевіч «Блекберн» (Англія) 2,5 млн. євро
Вучініч «Ювентус» (Італія) 20 млн. євро

 

* —  дані http://www.transfermarkt.de

 

Загальна вартість чорногорців, які виходили на поле «Олімпійського» — 71,05 млн. євро. Трохи менше, ніж коштують українці. При цьому – більша частина цієї суми випадає лише на двох гравців – Йоветіча та Вучініча, який вийшов на поле лише на заміну.

При цьому відразу шість гравців збірної представляють клуби ТОП-чемпіонатів Європи, а ще троє – російську першість, яка не гірша за українську, як мінімум. Опоненти можуть заявити – але ж інші посередні гравці коштують іноді навіть менше мільйона гривень. Тоді дайте відповідь – а ви впевнені, що якби, наприклад, то й же Селін грав у якомусь там «янгбойзі», то його вартість також би була 2,5 млн. євро, а не якихось 700-800 тисяч? Але він до тієї Швейцарії і не поїде – йому й тут добре платять. Бо вже давно всім відому про завищений рівень зарплат в українській першості. Та й вартість гравців також. І не хай суму трансферу надає поважний сайт, але все ж таки….

В українців же практично всі – грають у рідному чемпіонаті, варяться поруч один з одним багато років і чомусь у нас почала зявлятись впевненість, що ми повинні всіх громити та розривати? Чому ви так вирішили? Бо «Шахтар», укомплектований бразильцями добре виглядає в Європі? Чи «Металіст», у складі якого південних американців вже більше ніж українців з’являється на полі? Чи можливо наш футбол стрімко розвивається і як приклад тому нові стадіони?

 

 

Все це не привід думати, що збірна України повинна перемагати всіх і підтягуватись до рівня топ-команд. У нас ще не має приводу на це. І навіть вихід до ¼ фіналу чемпіонату світу із посередньої групи та з проходом швейцарців в 1/8 фіналу повинен радувати і не потрібно говорити, що нам пощастило із суперниками. Бо збірна України ще нічого не досягла і кожна перемога це лише маленький камінчик у створенні справжньої команди, яка може дати бій лідерам, а не привід відразу кричати, що українцям посилу розбити чорногорців та перемогти поляків. По силам, але не гарантовано, що ці перемоги будуть здобуті….

Що стосується тренера – персона Ліппі чи ще когось такого ж рівня не повинна навіть розглядатися. Яким би він не був генієм, але кожному генієві потрібен матеріал для робити. У нас є непогані футболісти, але гравців справжнього європейського рівня поки що не має. Є перспективні, але вже сформованих не має…. Прикро? Так!

Хотів продовжувати свої роздуми, бо є чимало питань і до тренерів, і до гравців, і до того, чому Ракицький травмується обов’язково перед матчем збірної і так далі…. Хай кожен сам додумає – що ще можна сказати в цій ситуації…. Крім простого матюгання футболістів та «не стреляйте в пианиста…. » і далі за текстом.

 

Микола Білоногов, спеціально для http://11na11.com/


Related posts

Об -

Комментарии:
Комментраиев 4
Ваше мнение
  1. volnovaha:

    Интересно написал, полностью прочитал!

Оставить комментарий

Вы можете использовать теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


Switch to our mobile site