Вона все знає — Таблиця коефіцієнтів УЄФА!

Автор Дата 22.02.2011 в 01:47 | Раздел Еврокубки | Мнений 0

Вона народилася дуже давно. Її почали складати ще на початку 60-х років ХХ сторіччя. Але дали розкритися лише у 1979 році. Тоді була розроблена система, відповідно до якої визначалося представництво команд у єврокубках від кожної футбольної асоціації, яка є членом УЄФА. Система, у основі якої, прості арифметичні дії. Вона не любить пустих розмов – чемпіонат Англії кращий, бо там “б’ються” до останньої хвилини, чемпіонат Іспанії кращий, бо там грають “Реал” і “Барселона”. Вона спокійно розставляє усі країни по своїх місцях. Вона ніколи не втомлюється і продовжує вести підрахунок балів щорічно. Так само як і в цьому сезоні.

Пропоную переглянути поточний рейтинг не усіх країн, а лише з 1-го по 24 місце. Причина проста – 24 місце займає Білорусь, і в неї ще залишився останній представник – знайоме нам БАТЕ. Нижче ідуть країни, команди яких уже припинили свою участь у цьогорічних єврокубках.

Спочатку, так би мовити, загальна картина на 21.02.2011:

Головна таблиця

Далі будемо рухатися від найнижчого місця до першого. Але перед цим трохи пояснень. Якщо розбити таблицю на групи відповідно до кількості представників та їхнього розподілення по єврокубках (Ліга чемпіонів та Ліга Європи), то можна побачити наступне. Спочатку прослідковується групування по три країни. Наприклад, місця з 1-го по 3-є дають 7 команд у всіх єврокубках. 4 на Лігу чемпіонів, 3 на Лігу Європи. Далі – 4-6 місця, які дають по 6 команд (3 ЛЧ, 3 ЛЄ). Наступна трійка – 7-9 місця, які також дають 6 команд, але розподілення вже інше – 2 в Лігу чемпіонів, 4 в Лігу Європи. І так далі відповідно до рейтингу аж до 22 місця. Крім цього є ще внутрішнє розподілення по тому, з якого раунду стартують представники відповідних країн. Це розподілення вступає у дію з 22 місця. Але є виняток для перших 21 країн. 6 місце відрізняється від своєю трійки, а це 4 і 5 місця, тим, що представник у Лізі чемпіонів стартує у третьому нечемпіонському раунді, тоді як інші стартують у четвертому. З 22 місця країни отримають право на одне лігочемпіонівське місце, і три лігоєвропейських. Різниця полягає лише у тому, з якого відбіркового раунду стартують їхні представники. Винятки становлять декілька країн, але вони на даний момент нас не цікавлять. Більше про історію цієї таблиці та розподілення у ній буде в іншій статті. Зараз ми спробуємо лише переглянути, хто за що бореться у цьому сезоні.

Іще одне і дуже важливе правило – кінцева таблиця цього сезону визначає представництво країн не на наступний сезон, а через сезон. Тобто, щоб дізнатися, скільки команд і в якому турнірі будуть представляти Україну наступного сезону, треба брати таблицю коефіцієнтів за сезони 2005/06-2009/10. Це правило спричинене тим, що є чемпіонати, які розігруються по системі – “весна-осінь”. І на початок нового євросезону ще не зрозуміло, хто яке місце посяде у турнірній таблиці власного чемпіонату.

Тепер трохи пояснень про те, як рахується коефіцієнт. Сама формула доволі проста – знаходиться сума очок, отриманих кожним представником країни, та ділиться на загальну кількість команд, які брали участь від цієї країни у єврокубках. Очки нараховуються за перемоги та нічиї, плюс є бонусні очки. За перемогу в основному раунді дають 2 очка, у відбірковому – 1 очко. Нічия – 1 та 0,5 відповідно. Для прикладу візьмемо останній тур. Представники нашої країни два матчі виграли і один програли. Маємо – 2+2+0 = 4. Всього стартувало 6 команд. Отже, 4/6 = 0,666 очок. Плюсуємо до поточного рейтингу і отримаємо сумарний – 7.750 + 0.666 = 8.416.

Тепер безпосередньо до нашої таблиці. Як уже було сказано, 24 місце займає Білорусь із єдиним представником. Щоб піднятися на рівень вище – а це 21 місце, необхідно набрати більше 8 очок. Оскільки розрив складає 2.042 очка до Болгарії, а з урахуванням кількості представників (4) – 2.042*4 = 8.168. А це мінімум 4 перемоги та 1 нічия. Тож БАТЕ необхідно проходити ПСЖ і далі по сітці ще як мінімум два раунди. Як по мені, малоймовірно. Те саме стосується і Польші. Тому поки про реальну боротьбу за 21 місце можна забути.

21-24 місця

Кіпр, Болгарія і Австрія вже втратили своїх представників, і тому для цих країн уся боротьба вже давно закінчилася. Трохи не вистачило австрійцям, щоб випередити Чехію і отримати дві команди у третьому відбірковому раунді Ліги Європи замість однієї.

18-21 місця

Далі боротьба за дуже цікаве місце – 15. Адже саме це місце дозволяє збільшити кількість представників у Лізі чемпіонів з одного до двох. Як по мені, Чехія зі своєю “Спартою” (не в образу цій команді) навряд зможе наздогнати Шотландію. Бо взяти 16 очок буде нереально, це цілих 8 перемог. Хай навіть з бонусами, які дають за прохід у 1/4 і наступні раунди. Достатньо буде 6 перемог і виходу в 1/2 з позитивним результатом там. Думаю, уже на цьому тижні “Ліверпуль” позбавить чехів усіх надій. Лишається Швейцарія. І два представники, які грають із нашими східними сусідами. Багато питань лишили перші матчі, але думаю, що швейцарці втратять і “Базель”, і “Янг Бойз”. Та якщо такого не станеться, то їм цілком реально витіснити Скотів. Адже єдиний представник Шотландії грає із португальським “Спортингом”. А португальці цього сезону уже побили власний очковий рекорд у цій таблиці. І, думаю, на цьому вони не зупиняться. Румунія уже лишилася усіх представників, а Бельгія де-факто, домашня поразка “Андерлехта” 0-3 від “Аяксу” просто кричить про це, втратила усі свої команди. Тому як такої боротьби за 12 місце уже немає. Чому не точно немає, а раптом Швейцарці пройдуть Росіян. А? Але як я вже писав, – я в це не вірю.

12-18 місця

Переходимо до боротьби за місця у першій десятці. Десятою іде Туреччина із поки єдиним представником. Вибачте, уже можна казати – без єдиного представника. Це київське “Динамо” постаралося. Її наздоганяють Греція і Данія. Данія – ще вірить у продовження казки для ФК Копенгаген, але я в це не вірю. Тому тут можна лише сказати, про хоча б нічию у матчах Ліги чемпіонів. На розташування країни у поточній таблиці це не вплине, але у майбутньому, може, і стане у нагоді. Греція – до Туреччини 3 перемоги, щоб вже точно було. Але, як би не хотілося вболівальникам “Динамо”, “Аріс” навряд зможе пройти МС, та і ПАОК у першому матчі програв вдома ЦСКА 0-1. Тому Грецію можна також заносити до списку спостерігачів. Та найголовніше, що як би команди не грали, місця від 12 до 10 не відрізняються привілеями у виборі представників країн у єврокубках. Цій трійці за 9-те боротися б. Але поки ще рано.

10-12 місця

А далі найцікавіше для нас, та і взагалі, як по мені, найнепередбаченніша боротьба за 6 місце. У цій боротьбі є явний фаворит – Португалія. І дві країни, які вперто не хочуть її відпускати у відрив. Під ними розташовується Голландія, яка зберегла половину своїх представників із перспективою їх проходження у наступні раунди. Але надто великий розрив між 9-им місцем голландців та 8-им українців. Загалом розрив складає більше 25 пунктів. Це означає – 12 перемог на три представника за умови, що українські команди перестануть брати очки. Тому я голландців записую у прихованих учасників змагань. Вони можуть вийти з тіні у наступних сезонах, якщо продовжитимуть набирати таку ж кількість очок. Лишається 4 представники Португалії, 4 Росії, і будемо чесні  — 2 команди від України. Перевага Португальців у тому, що у них сума балів ділиться на 5, а не на 6, як у нас та росіян. Тому важливими будуть матчі у яких безпосередньо зійдуться представники цієї трійці. Такі, наприклад, як можлива пара 1/8 фіналу ЦСКА — Порту. А для наших команд лишається вигравати обидва трофеї і отримувати у подарунок 6 місце. Поки це здається малореальним, так само, як і досягнення цього місця. Тож будемо з надією спостерігати за “трибоєм” Португалії, Росії та України.

6-9 місця

Щодо першої 5-ки, то тут, здається, усе зрозуміло. Кожна із країн міцно “вхопилася” за своє місце. Не думаю, що відбудуться якісь зміни у розподілі представників. Тому лишається спостерігати, хто більше набере очок у поточному сезоні, тим самим ще більше закріпившись на своїй позиції. Ну і паралельно створюючи фундамент для відвоювання вищого місця на наступні сезони. Поки найбільше набрав лідер загальної таблиці – Англія. За нею – Німеччина та Іспанія.

1-5 місця

Отака ситуація у таблиці коефіцієнтів на даний момент. Через три дні закінчиться наступний ігровий тур. Хтось остаточно втратить надію на завоювання нового вигідного місця, хтось навпаки отримає більший стимул боротися за нову позицію у даному рейтингу. Хтось перейде із розряду “учасника” у розряд “спостерігача”. А нам залишиться лише зробити свої висновки та поділитися ними з вами.

Олег Антонюк, спеціально для 11na11

�обави�� �екламное об��вление


Loading...

Об -

Комментарии:

Оставить комментарий

Вы можете использовать теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>