Валерій Газзаєв: треба створити Євразійську лігу

Автор Vobler Дата 20.10.2016 в 08:47 | Раздел Интервью | Мнений 0

У Росії в «світлих головах»  назріває чергова божевільна футбольна ідея …

Знаменитий тренер, чотириразовий чемпіон Росії, володар Кубка УЄФА в жовтні цього року увійшов до складу Державної Думи і став заступником голови комітету з питань спорту.

- Валерій Георгійович, ми збиралися обговорити з вами збірну Росії і вашу нову роботу в Комітеті з питань спорту, але днями прозвучала новина, яка навряд чи залишила вас байдужим, тому давайте почнемо з неї.

Чемпіон Данії «Копенгаген» в зв’язку з прийдешньою реформою Ліги чемпіонів висловив готовність вийти зі своєї національної ліги, щоб створити об’єднану Атлантичну лігу, куди будуть запрошені клуби з Голландії, Бельгії, Шотландії, Норвегії та Швеції. А новий президент УЄФА Олександр Чеферін задумався про організацію спеціальної ліги для деяких клубів з балканських країн — Сербії, Словенії, Хорватії, Боснії, Чорногорії і Албанії. Виходить, що цю ідею підхопило зараз практично пів-Європи.

- Завжди казав, що ідея про створення Об’єднаного чемпіонату Росії і України була прекрасною. І досягти цього не вдалося через відомі причини, які вже не залежали від нас. Хоча, впевнений, в разі об’єднання наша ліга входила б до трійки найсильніших в Європі.

Для мене немає нічого дивного в тому, що європейські країни заговорили про об’єднання. Ми почали цю роботу з 2012 року, а в УЄФА приходять до цього зараз. Так, формат у проектів різний, але суть одна: об’єднання клубів з різних країн дає зовсім інші можливості для реалізації комерційних і телевізійних прав, розширення рекламного ринку, збільшення глядацької аудиторії, підвищення спортивної складової, якості футболу і конкуренції. Все, чим прекрасний футбол!

- Але ви ж розумієте, що через політику футбольна Росія вже не зможе об’єднатися з Україною.

- Зате варто було б задуматися про створення єдиної ліги для країн, що входять в Митний союз Білорусі, Казахстану і Росії і виступають під егідою УЄФА. Крім Росії це, Білорусія Казахстан, Вірменія. Звичайно, умови об’єднання повинні бути іншими, ніж в Об’єднаному чемпіонаті, де Росія і Україна були б представлені рівною кількістю учасників. Тут же перевага залишалася б за Росією, але інші країни могли б виставити в прем’єр-лігу свої найсильніші клуби. Досить згадати, що в різні роки в Лізі чемпіонів яскраво виступали БАТЕ і «Астана», а, наприклад, «Кайрат» може фінансово дозволити собі запрошувати зірок рівня Аршавіна. Упевнений, своїх гідних представників в разі об’єднання змогли б підготувати і Казахстан, і Білорусь, і Вірменія, адже у власників клубів з’явився б новий стимул. А за ними згодом потягнулися б і інші країни.

Нагадаю, що за схожим принципом функціонує КХЛ. Нікого не обурює, що в лізі виступають ризьке та мінське «Динамо», фінський «Йокеріт», хорватський «Медвешчак», казахський «Барис», словацький «Слован», тепер і китайський «Куньлунь». Це робить турнір цікавіше, а окремі клуби з інших країн отримують сильних конкурентів і не варяться у власному соку. Скільки людей ходило б на ризьке «Динамо», якби цей клуб грав тільки з суперниками з Латвії? Запрошували б туди хороших тренерів і зоряних гравців?

У разі об’єднання і створення Євразійської ліги з футболу відразу ж істотно зріс би інтерес глядацької аудиторії — а значить, і можливості заробляти для клубів і ліги за рахунок реалізації телевізійних і рекламних прав. Більш того, концепцію розвитку та можливі формати Євразійської ліги ми розробили ще в рамках Об’єднаної ліги. І програма у нас практично готова.

Джерело — Спорт-Експрес в Росії

�обави�� �екламное об��вление


Random posts

Loading...

Об -

Комментарии:

Оставить комментарий

Вы можете использовать теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>