Новина про те, що УЄФА збирається покарати нападника донецького Шахтаря Луіса Адріано, за гол забитий після розіграшу спірного м’яча стала черговим приводом для українським вболівальників по жбурляти один в одного лайном на інтернет-сторінках.
Хтось виправдовує Адріано, хтось погоджується з позицією УЄФА, а хтось починає переводити стрілки – «Подивився я б на вас, якщо б гравець Вашої команди так забив» — і таке інше….
В матеріалі про можливе покарання Адріано говориться про статтю 5 Дисциплінарного регламенту. Проте більшість Інтернет-коментаторів навіть не знають, про що йде мова в тій самій статті. Тож давайте поглянемо на неї.
Отже, стаття 5 Дисциплінарного регламенту знаходиться в його Першій частині (Дисциплінарне право), розділ А (загальні положення). Сама стаття називається – Норми поведінки.
Перший розділ статті носить загальні положення та добре характеризує, про що саме тут йтиме мова.
1. Асоціації-члени, клуби, а також їх гравці, офіційні особи і члени повинні поводитися відповідно до принципів лояльності, порядності та спортивного духу.
В другому розділі статті вже говориться про приклади порушення норм.
a) Хто займається або намагається зайнятися активним або пасивним хабарництвом і/або корупцією;
b) Чиє поведінка є образливим або будь-яким іншим чином порушує основні правила пристойної поведінки;
c) Хто використовує спортивні заходи для маніфестацій неспортивного характеру;
d) Чиє поведінку накликає погану славу на футбол як на вид спорту і на УЄФА зокрема;
e) Хто не виконує рішень і директив Органів відправлення правосуддя;
f) Хто не виконує інструкції судді або делегата;
g) Хто винен у пізній явці або неявці на матч;
h) Кому ставиться в провину переривання або скасування матчу або хто відповідальний за те, що матч був перерваний або скасований;
i) Хто вносить в матчевий протокол гравця, який не має права грати;
j) Хто здійснює будь-яку інше дію, яка може надати негативний вплив на хід і або результат матчу.
Із вище названих пунктів найбільше під дію Адріано підходять пункти d) та j) статті 5. Яке покарання за це може отримати Адріано? Чесно – не знаю. Бо подібних випадків не пригадую. Та в цьому немає нічого дивного, бо навіть досвідчені арбітри не пригадують таких випадків. Так, данський арбітр Клаус Бо Ларсен відзначив, що нічого подібного за свою 30-річну кар’єру в якості арбітра не бачив.
Останній досить гучний скандал та покарання, яке отримав його учасник саме за порушення статі 5 Дисциплінарного регламенту УЄФА пов’язаний з порушенням етичних і спортивних принципів УЄФА. Покарано було мальтійського футболіста Кевіна Саммута. Його відсторонили від будь-якої діяльності, пов’язаної з футболом на ДЕСЯТЬ РОКІВ! Але провина Кевіна була більш значною – під час розслідування відбіркової зустрічі до чемпіонату Європи, яка відбулась у червні 2007 року між мальтійцями та норвежцями (останні на власному полі розгромили збірну Мальти 4:0) було доведено, що Саммут має причетність до спроби маніпуляції результатом матчу. Завершено розслідування було у серпні 2012 року.
Звісно, Адріано таке суворе покарання навряд чи чекає, та все ж таки на гальмах цей випадок УЄФА навряд чи спустить та доведе справу до кінця. Особливо зважаючи на те, як сам гол прокоментували провідні світові футбольні видання.
Іспанська Marca: «Шахтар» не дружить із фейр-плей «.
Італійська La Gazzetta dello Sport: «Шахтар», що ти робиш? «. Гол Луїса Адріано — найгірший момент футбольного вечора в Лізі чемпіонів».
Французький L’equipe в онлайн-трансляції матчу називає вчинок бразильця «неймовірно ганебним», а подальші події резюмує як незнання українцями суті фейр-плей.
Німецький Bild: «Гол-шахрайство в Лізі чемпіонів».
Микола Білоногов (legolas), http://11na11.com, (цитати футбольної преси взяті з сайту http://rus.newsru.ua)
Дисквалифицировали всего на одну игру. А статья хорошая — объясняется все по регламенту, а не то что на других сайтах просто сказали про 5 статью и все.