Сьогодні відбулось жеребкування 1/8 Кубка України у Будинку Футболу о 11:00. Зазначимо, що жереб знову був сліпим, тобто немає обмеження щодо можливого вибору суперників.
Результати жеребу :
1. «Металург» (Запоріжжя) — «Десна»
2. «Ворскла» — ФК «Тернопіль»
3. «Авангард» — «Славутич»
4. «Карпати» — «Металіст»
5. ФК «Миколаїв» — «Шахтар»
6. «Арсенал» — «Нива»
7. «Чорноморець» — «Дніпро»
8. «Динамо» — «Шахтар» (Свердловськ)
Отже, вітаємо клуби, які пройшли до 1/8 фіналу Кубка. Дещо хочеться вас ознайомити з командами, які пройшли далі з нижчих дивізіонів чемпіонату України.
Першою командою, яка пробилася далі, була команда зі Свердловська. Перед грою, більшість експертів віддавала перевагу саме Шахтарю. Команда Другої ліги, показала гарний футбол, зі стрімкими контрвипадами, за що була й нагороджена перемогою.
Отож, маленька біографія клубу:
«Шахтар» Свердловськ — український футбольний клуб базується в місті Свердловськ Луганської області. Шахтар Свердловськ був заснований в 1939 році. Після української незалежності клуб змагався у футбольному чемпіонаті Луганської області. Вони добре проявили себе і вирішили вийти на професійні ряди у 1995 році. Це виявилося згубними, також несприятливими економічними умовами того часу, і керівництво клубу вирішило, що в інтересах клубу, повернутися до конкуренції в аматорську лігу. Між 1996 і 2006 роками, в той час, як конкуруючі у лізі Луганської області, вони виграли свій шостий чемпіонат області. Після перемоги українського аматорського Кубка у 2006 році клуб вирішив повернутися в професійний ряди. Шахтар Свердловськ був прийнятий в українську Другу лігу сезону 2007-08.
Бажаємо Шахтарю везіння та удачі в наступних матчах чемпіонату та кубка.
Наступною командою, яка вразила всіх несподіваною перемогою над кірвоградською Зіркою, був клуб з Миколаєва. Хоча, гра видалася не дуже видовищною, але загострення пристрастей було до самого кінця матчу.
МФК «Микола́їв» — український футбольний клуб з міста Миколаєва. Виступає у першій лізі чемпіонату України. Найкраще досягнення в першості України — 9-е місце в групі «А» вищої ліги в сезоні 1992.
Колишні назви: «Наваль», «Металіст», «Суднобудівник» (1936 — 1949, 1960 – 1965, 1967 – 1991), «Авангард» (1951 –1959), «Будівельник» (1966), «Евіс» (1992 — 1994), СК «Миколаїв» (1994 — 2002). Сучасна назва з 2002 року.
Футбольний клуб в Миколаєві був створений в 1920 році. Команда стартувала в першості СРСР під назвою «Суднобудівник» у 1937 році в групі «Д». Із 1951 по 1959 рік називалася «Авангардом».
У 1960 році миколаївський колектив став першим в своїй зоні класу «Б» УРСР. Але в двоматчевому протистоянні за звання чемпіона УРСР не зміг переграти «Металург» (Запоріжжя). Через вісім років «Суднобудівник» завоював перше місце в своїй групі класу «А», в сочинському фіналі став четвертим. За підсумками сезону в чемпіонаті СРСР зайняв 24-й рядок у турнірній таблиці. 1969 рік ознаменувався небувалим успіхом: «Суднобудівник» дійшов до півфіналу Кубка СРСР, де поступився майбутньому володареві призу, львівським «Карпатам».
Через два роки миколаївська команда завоювала срібні медалі серед команд другої ліги чемпіонату УРСР. У 1973 році — бронзу. А в 1974 році «Суднобудівник» став чемпіоном другої ліги 6-ої зони першості УРСР.
У восьмидесятих миколаївці під керівництвом заслуженого тренера УРСР Євгена Мефодійовича Кучеревського два роки поспіль ставали бронзовими призерами другої ліги 6-ої зони чемпіонату УРСР (1984, 1985 рр.). У 1990 році «Суднобудівник» завоював срібні нагороди другої ліги в першій зоні чемпіонату УРСР серед 19 команд.
У першому сезоні нового турніру, чемпіонату України, у вищій лізі команда стартувала під назвою «Евіс». Зайнявши дев’яте місце з десяти в своїй підгрупі, «Евіс» покинув елітний дивізіон. У 1995 році, вже іменуючись СК «Миколаїв», повернувся у вищу лігу, але за підсумками сезону 1995/96 знову відбулося пониження в класі. Останнє перебування команди у вищій лізі України датоване 1999 роком. Тоді в боротьбі з 15 командами у 30 матчах «Миколаїв» зумів заробити лише 12 очок і знову покинув дивізіон найсильніших.
У червні 2008 року клуб вийшов зі складу ПФЛ (за проханням президента Дергунова), команду розформували, а футболістам надали статус вільних агентів. Після намагань уболівальників та міського голови В. Д. Чайки команду повернули до складу ПФЛ, поновити місце у першій лізі не вдалося. За допомогою президента Федерації Футболу України Григорія Суркіса та президента футбольного клубу «Динамо» (Київ) Ігоря Суркіса, МФК «Миколаїв» вдалося, з пониженням у класі, повернути до професіонального футболу. Миколаївський клуб виступає там замість ФК «Динамо-3″, яке знялося з чемпіонату другої ліги групи «А».
Тяжко сказати, чи зможе пройти далі в кубковому розіграші команда з Миколаєва. Але цей матч, на мій погляд, повинен придати більшої впевненості команді. Бажаємо їм успіху.
Наступна команда першої ліги, яка відчула смак перемоги над клубом Прем’єр ліги — «Авангард». Несподівано «Зоря» поступилася не тільки по рахунку, а й по грі. Цікавий матч видався. Екстра-тайм, червоні картки, пенальті — усе як потрібно.
Біографія клубу :
«Авангард» - український футбольний клуб з міста Краматорськ, виступаючий в першій лізі. Команда приймала участь в чемпіонатах СРСР у групі «Б» та Кубку СРСР. Клуб створений у 1955 році. Команда в 1936 році зайняла 1 місце по Україні серед робочих команд і в 1937, 1938, 1961 роках дійшла до 1/16 Кубка СРСР до 1/8 Фіналу Кубка СРСР у 1939. Періодично брала участь в Чемпіонаті СРСР (1946, 1948, 1949, 1960-1970) та кубку СРСР (1937-1939,1949,1961-1966 / 1967). В сезоні 1998/1999 команда грала в другій лізі України під назвою «ВВС Краматорськ».
В 2010 році почалось відродження команди під керівництвом президента клуба Олександра Більшакова і головного тренера Євгена Смаги. Були залучені футболісти, що виступали до цього за клуби «Металург» (Запоріжжя), «Ілічевець» (Маріуполь), «Кривбас» (Кривий Ріг), «Шахтар-3″ і т.д. У цьому сезоні «Авангард» з першої спроби перервав гегемонію «Словхліб» і став чемпіоном області.
У 2011 році головним тренером призначений Сергій Шевченко, команда виступає в Другій лізі України.
У сезоні 2012-2013 клуб почав виступати в першій лізі України. За підсумками дебютного сезону у першості України команда посіла 7 місце.
Попередні назви :
- 1036 — 1938 : «Завод ім. Орджонікідзе»
- 1939 — 1992, 1995 — 1998 : «Авангард»
- 1992 — 1995 : «Донбаскрафт»
- 1998 — 1999 : ВВС
Отож, бажаємо успіху команді. Чекаємо виходу до вищої ліги України.
Ще одною командою, яка «винесла» команду Прем’єр ліги — ФК «Славутич». Таврія, яка знаходиться в кризі, не змогла дати відсіч клубу з Черкас. Без проблем, справились хлопці.
Біографія клубу :
«Славутич» - український футбольний клуб з міста Черкаси. Виступає у другій лізі чемпіонату України з футболу. Створений на базі клубу «Дніпро» (Черкаси).
Футбольний клуб «Славутич» створений 10 червня 2010 року за ініціативи голови Черкаської обласної державної адміністрації Сергія Тулуба, який є почесним президентом клубу. Майже через місяць після заснування, черкаська команда зробила першу спробу отримати ліцензію для участі у турнірах серед неаматорських колективів, проте для виконання усіх необхідних вимог проходження атестації не вистачило часу. Друга спроба була вдалою, що стало подарунком клубу до першої річниці з дня свого народження та приємною новиною для жителів Черкащини.
Два роки наша область була серед небагатьох регіонів України, які не мали своєї професіональної футбольної команди. У 2009 році припинив існування черкаський ФК «Дніпро». Команду, яка була серед лідерів другої ліги, від краху могла врятувати підтримка міської або обласної влади. На жаль, тоді можновладці цією проблемою на перейнялися.
Прикладом підтримки владою розвитку футболу на Черкащині стало створення у 2010 році футбольного клубу «Славутич», який наступного року стартував в чемпіонаті України серед команд другої ліги.
Дебют на професіональному рівні став більш ніж переконливим: черкаський «Славутич», склавши гідну конкуренцію лідерам групи «А» – ФК «Суми» та чернігівській «Десні», посів почесну третю сходинку турнірної таблиці за підсумками сезону 2011/12 рр. Тренерському штабу на чолі з Олександром Кирилюком вдалося створити боєздатний колектив, основу якого склали молоді перспективні вихованці черкаського футболу.
Сезон 2012/2013 років ФК «Славутич» почав уже не в ролі новачка, а як один із претендентів на підвищення у класі. Враховуючи, що чемпіонат у другій лізі проводиться за новою схемою, керівництво клубу поставило перед футболістами завдання, яке озвучив віце-президент ФК «Славутич» Володимир Ходак: за підсумками першого етапу посісти якнайвище місце у першій шістці команд.
Стартові 7 турів літньої частини чемпіонату продемонстрували, що тепер на ігри із черкаською командою серйозно налаштовуються команди як з верхньої частини турнірної таблиці, так і аутсайдери, які на початку сезону відібрали у «Славутича» 4 важливі турнірні очки.
Крім участі у чемпіонаті України, влітку «Славутич» стартував у розіграші вітчизняного Кубка, де вдало подолав другий попередній етап. Саме кубкова гра наступного етапу 23 вересня проти команди Прем’єр-ліги ФК «Волинь» (Луцьк) стала певним рубіконом в історії черкаського клубу. Насамперед варто відзначити, що за цією грою спостерігало 9 500 глядачів (стадіон має 10 340 місць), що стало рекордом відвідуваності домашніх матчів черкаських професіональних команд за часи незалежності України. Ще одним позитивним моментом цієї зустрічі була вдала гра черкаських футболістів проти старшої по рангу команди, і підтвердженням цьому став гол-красень на 88 хвилині матчу Але за мить до фінального свистка «Волинь» зуміла зрівняти рахунок – 1:1, а в додатковий час виграти. На думку фахівців, кубковий програш негативно вплинув на подальші ігри черкаських футболістів. У наступних 5 матчах чемпіонату «Славутич» зазнав чотирьох поразок. Серед тих, хто вигравав у черкащан, були й аутсайдери турнірної таблиці. У другій половині жовтня 2012 року було припинено співпрацю з головним тренером клубу Олександром Кирилюком.
Останні 5 матчів першого етапу футболісти «Славутича» грали під керівництвом тренера Анатолія Дейнеко, якому допомагав Сергій Ковалевич. Черкаська команда в останніх матчах зуміла набрати 11 очок з 15 можливих і фінішувати за підсумками цього раунду змагань на четвертому місці, відстаючи від першого та другого місць відповідно на 14 та 4 очки.
У зимове міжсезоння у складі «Славутича» відбулися кадрові зміни. З 1 лютого 2013 року головним тренером команди призначено відомого в країні фахівця – заслуженого тренера України Сергія Пучкова. Першим футбольним трофеєм, виграним черкаським клубом під керівництвом нового головного тренера, став Всеукраїнський турнір «UFI & Zorya-Cup».
Отже, команда хоч і створена у 2010 році, але за декілька років, змогла піднятися на досить непоганийрівень. Бажаємо терпіння, і нових перемог.
Наступною командою, яка грала не 25,а 26 вересня — тернопільська «Нива». Перемога на класі, якщо так можна сказати. З рахунком 3:0 перемогли «Украгроком», у себе на полі, без особливих труднощів. Хлопці зробили свою роботу, за що їм дякуємо.
«Нива» - український футбольний клуб з міста Тернополя.
Колишні назви:
- 1978 – 1981 : «Нива» (Підгайці)
- 1982 – 1984 : «Нива» (Бережани)
- 1985 — дотепер : «Нива» (Тернопіль)
Тернопіль має давні футбольні традиції. Ще до 1939 року у місті існувало з добрий десяток футбольних команд — польських, єврейських, українських.
У 50-х роках 20 століття за часів Радянського Союзу найсильнішою командою Тернополя було «Динамо». Беручи участь у змаганнях колективів фізичної культури, динамівці кілька разів пробивалися до їх фіналу, однак виступали невдало.
У 1958 році була створена нова команда — «Авангард». Перший успіх прийшов до авангардівців у 1965 році — тоді вони фінішували другими у зональному турнірі. Через три роки «Авангард» виборов чемпіонське звання в класі «Б». Команда почала виступати у другій групі класу «А» і була перейменована на «Будівельник». Результати були такими:
1971 рік — 14 місце; 1972 р. — 15; 1973 р. −20; 1974 р. — 19.
У 1983\1984 роках команда займає 13 місце, у 1985 р. −7, 1986 р. −4, 1987 р.- 2, 1988 р. — 12, 1989 р. — 3, у 1990 та 1991 роках — 4. Поїхати з очками від цієї команди було за щастя. У рідному місті для неї не було авторитетів.
Вже довгий час Ниви немає серед футбольної еліти. Західний регіон взагалі характерний тим, що існує велика кількість маленьких клубів і лише три можуть похвалитися стабільним становищем — «Карпати», «Закарпаття» та «Волинь». А раніше «Нива» була фактично другим клубом Західної України після «Карпат».
У перші роки українського чемпіонату «Ниву» тренував спочатку Леонід Колтун, потім Леонід Буряк. Він прийшов у команду і відразу підняв її з зони вильоту до середини турнірної таблиці. І залишив по собі доволі добротну команду.
У сезоні 1997–1998 Нива знову досягла свого максимуму — сьомого місця (як і у сезоні 1993–1994). Очолював команду тренер-гравець Ігорь Яворський. І після цього сезону справи команди пішли на спад.
Передостанньою командою першої ліги, яка пробилася до 1/8 Кубка — чернігівська «Десна». Команда переграла криворізького »Гірника», якого наданий момент, вважають заміною Кривбаса. Багато хто, ставив саме на перемогу Гірника, бо, наче, клуб прибавляє з кожною грою та знаходиться на непоганому рівні. Та чернігівська команда проявила характер, і добула вольову перемогу у додатковий час.
«Десна» - український футбольний клуб з міста Чернігова. Утворений у 1960 році. До 15 червня 2010 року мав професіональний статус. У липні того ж року, клуб знову отримав професіональний статус, але під іншою назвою.
Домашні ігри проводить на стадіоні ім. Юрія Гагаріна (12 060 місць).
Колишні назви: «Авангард» (1960). Сучасна назва з 1961 року. У 1972 — 1975 роках місто Чернігів у чемпіонатах СРСР представляв СК «Чернігів» (фактично — СКА Київ).
Перший період існування (1960–1970)
Команду створено у 1960 році під назвою «Авангард» і включено до української зони класу «Б» чемпіонату СРСР. Наступного року перейменовано на «Десну». Протягом сезонів 1960–1961 ворота команди захищав відомий згодом майстер Віктор Банников. Після того, як 22 жовтня 1961 р. чернігівці зіграли 1:1 у товариській грі із шведським «Гаммарбю», на якій був присутній наставник Динамо (Київ) В’ячеслав Соловйов, Банникова запросили до київського клубу.
У першості команда зазвичай фінішувала у середині турнірної таблиці та не боролась за найвищі місця. Успішним був виступ у Кубку СРСР 1965 року, коли український клуб дістався 1/8 фіналу, перегравши такі колективи як «Гірник», «Авангард», «Шахтар» (Олександрія), СКА (Київ), «Шинник» (Ярославль) та «Нафтовик» (Баку). Переможну ходу чернігівців лише у 1/8 фіналу зупинив казахський «Кайрат» — уАлматі «Десна» програла 3:4, але цей успіх залишився найвищим досягненням чернігівців за всю історію виступів у Кубку СРСР.
Наступного сезону команда боролася за лідерство у першій зоні УРСР класу «Б» — переможці мали можливість змагатися за вихід до другої групи класу «А» (пізніше перетвореної на першу лігу).
Протягом чемпіонату 1970 року за команду виступали, зокрема, півзахисники Андрій Біба — колишній футболіст «Динамо» Київ та Сергій Морозов, який згодом виступав за ЦСКА (Москва). Наставником був Олег Базилевич.
Другий період існування (1977–2010)
У 1977 році «Десну» відроджено, а за результатами чемпіонату 1982 року гравці посіли друге місце в українській зоні другої ліги. Це було останнім вагомим досягненням Десни у радянський час — до 1988 року команда у другій лізі не піднімалась вище від 20-го місця.
Після проголошення незалежності «Десна» виступала у першій лізі чемпіонату України, поки у сезоні 1993/94 не посіла останнє, 20-те місце й не опустилась до другої. В другій лізі чернігівці були серед найкращих і вже у першості сезону 1996/97 клуб перемагає у своїй групі та на два роки повертається до першої ліги, після чого знову вилетіла до другої ліги.
Щороку команда була серед фаворитів на підвищення у класі — у сезоні 2002/03 «Десна» фінішувала третьою, а наступні два сезони — другою. Вивести команду до першої ліги зумів наставник Олександр Томах якого, проте, було звільнено через незадовільні результати у першій лізі сезону 2006/07 років — клуб посів лише 14-те місце серед 19 команд.
Сучасний етап (2010—)
Проте, майже одразу завдяки міській владі та новим власникам була створена юридично нова організація СФК Десна Чернігів і 9 липня 2010 року ПФЛ включила клуб до складу учасників другої ліги. При цьому склад команди формувався з нуля за лічені дні до початку чемпіонату. У першому офіційному матчі сезону за Десну було заявлено всього 14 осіб, серед яких був лише один гравець «Десни» минулого сезону — Артем Антонов, який лише іноді виходив на заміну. Проте новому керівництву вдалося поступово налагодити роботу клубу. Протягом чемпіонату команда практично повністю змінила склад, і в підсумку довгий час боролася за повернення до першої ліги, однак на фінішній прямій пішов спад, і команда посіла п’яте місце в групі А другої ліги.
А вже наступного сезону «Десна» зайняла друге місце в групі А і отримала право на матч плей-оф за вихід в першу лігу з другою командою групи Б краматорським »Авангардом», проте програла цю гру з рахунком 0-1 і знову залишилась в другій лізі.
В сезоні 2012/2013 рр. «Десна» впевнено трималася серед лідерів і здобувши перемогу над «Славутичем» з рахунком 3:1 достроково вийшла до першої ліги.
Отже, така історія у досить славетного клубу. Успіху їм у своєму чемпіонаті та виходу до Прем’єр ліги.
І найсолодший матч 1/16 Кубка України відбувся в м. Тернопіль. Фк «Тернопіль» здобув вольову перемогу над ФК «Полтава» з рахунком 4:3. Цей матч став окрасою «кубкового дня». На мій погляд, кращого матчу ніж цей, серед 16 матчів не було. 4 червоних картки, 7 голів — неперевершенна статистика.
Біографія клубу :
ФК «Тернопіль» - український футбольний клуб з міста Тернополя.
У 2000 році з ініціативи міського голови Анатолія Кучеренка на базі Педагогічного ліцею Педуніверситету було створено команду «Тернопіль-Нива-2», яка стала фарм-клубом тернопільської «Ниви».
В сезонах 2000/01 і 2001/02 виступав у другій лізі. На початку 2002 року команда змінила назву на ФК «Тернопіль».
За підсумками сезону 2001/02 з першої ліги вилетіла «Нива» і через це, ФК «Тернопіль» як фарм-клуб втратив професійний статус і був розформований.
З 2003 року команда під назвою «Буревісник» стала виступати в вищий лізі Тернопільської області, представляючи Тернопільський педагогічний університет.
У 16 травня 2007 року команда відділилася від «Ниви» і оформилася у окремий клуб — «Тернопіль-Буревісник». В тому ж році команда здобула перший трофей — стала чемпіоном області.
Менш багатим на титули видався для команди 2008 рік. Втративши кілька основних гравців основи, за весь рік команда спромоглась здобути лише обласний суперкубок, здолавши теребовлянський «Бровар» з рахунком 3:1. Проте перемогли теребовлянці представників обласного центру у кубку області, вибивши суперників на стадії півфіналу (Перемога 1:0 на своєму полі, та нічия 2:2 у Тернополі. При чому два м’ячі «Бровар» провів у завершальні 5 хвилин гри).
2009 рік став тріумфальним для клубу: в травні підопічні Василя Івегеша та Анатолія Назаренка здобули срібні нагороди чемпіонату України серед студентів, програвши у серії післяматчевих пенальті Івано-Франківському «Факелу». А згодом «Тернопіль» здобув титул чемпіона Європи серед студентів, обігравши у фіналі той же «Факел» — 1:0. Крім того, в цьому році команда виграла «золотий дубль», ставши чемпіоном і володарем кубка області.
Наступного року тернопільські футболісти знову стали срібними призерами чемпіонату України серед студентів (тернополяни поступились по-пенальті київському «МАУП-Єдність»), а у європейській першості здобули бронзові нагороди (команда у півфіналі поступилась по-пенальті майбутньому переможцю — стамбульському «Халіку»). На обласній арені клуб також повторив минулорічний успіх, здобувший «золотий дубль», а також виграв суперкубок області. Того ж року команда дебютувала в Чемпіонаті України серед аматорів.
Восени 2011 року, після того як команда втретє поспіль виграла чемпіонат області, депутати Тернопільської міськради прийняли рішення створити юридичну особу — комунальне підприємство «Футбольний клуб «Тернопіль», після чого клуб подав до ПФЛ України заявку на проходження процедури атестування, щоб отримати можливість взяти участь у другій лізі чемпіонату України.
У червні 2012 року заявку клубу в ПФЛ було прийнято і «Тернопіль» включили до складу учасників другої ліги у сезоні 2012/2013.
Щиро бажаємо ФК «Тернопіль» вийти на рівень з командами Прем’єр ліги, і скласти їм конкуренцію. З насолодою буду спостерігати за їхньою грою.
Олександр Кулеба, для 11na11.com