Футбольні роздуми осіннього вечора
Автор legolas Дата 31.10.2012 в 20:58 | Раздел Главное, Украина, Чтиво | Мнений 0

Київське «Динамо» вже кілька років розчаровує своїх прихильників. У 2012, здається, розчарування досягло апогею. Бо іноді думається – гірше бути просте не може. Хоча приблизно ж ті думки роїлись в голові раніше – наприклад, коли кияни з тріском програвали всім у Лізі Чемпіонів. Гадалось – нічого, трішки потерпіти, чорна смуга мене і команда знову почне радувати.

Дійсно, так і сталося. У сезоні 2008/2009 років, коли командою керував Юрій Сьомін кияни не лише впевнено виграли чемпіонат (а тоді донецький «Шахтар» сипався в першості України навіть сильніше, ніж «Динамо» зараз), завдавали прочухана суперникам у Кубку УЄФА, хоча його так і не виграла, де поступилися «Шахтарю», який мов би взяв реванш за програш чемпіонату.

Ось тоді то київські фани начебто заспокоїлись – все добре, команда та клуб на шляху одужання.  Та зовсім скоро емоції кардинально змінились. Знову провали на всіх фронтах, довгий час без трофеїв  чемпіоном востаннє ставали у 2009, Кубок вигравали у 2007, і лише 2011 виграли СуперКубок, але то за повноцінний трофей навряд чи можна вважати для команди рівня «Динамо».

А лікар хто?

Після провалів команди в єврокубках у середині минулого десятиріччя стало зрозуміло вже всім – клуб потребує лікування. Багато чого говорилось і писалось про відносини в клубі та команді, про те, яким чином підбирали гравців та хто на цьому заробляв. Тож, 2007 року Ігор Суркіс відважився на досить визначний крок – на посаду генерального директора команди було запрошено Резо Чохонелидзе, який до цього довгий час плідно працював у італійському «Мілані» тренером-селекціонером. Він приходу грузина очікували багато чого.

Особливо, після перших його інтерв’ю. Резо відкрито заявляв, що мікроклімат у команді занадто поганий: «Мене представили команді, і перше враження виявилося невтішним. Фізично футболісти були готові рівно на десять хвилин високого темпу. У такому стані «Динамо» грало в Лізі чемпіонів проти «Роми», «Спортінга», «МЮ» … А мікроклімат у колективі? Суцільні угруповання: бразильці, серби, африканці, українці. Хлопці навіть за обідом між собою не розмовляли. В «Динамо» повністю відсутнє повагу до тренера! У «Мілані» таке навіть уявити неможливо! Індзагі, Мальдіні, Шевченко, Амброзіні і поза футбольним полем були єдиним цілим». Хоча ще тієї осені – осені 2007 року – кияни вчергове провалились у Лізі Чемпіонів, програвши всі шість зустрічей. Потім був приход Сьоміна і майже видужання, яке досить швидко припинилось.

Літо 2012 і трансферна активність начебто знову вказували на видужування не лише команди, а й клубної структури, але результати команди, невпевнена гра, постійній програші, яких в попередні роки і за цілий сезон стільки не бувало, довели – до одужання пацієнта ще досить таки довго. На жаль…. При чому не лише для вболівальників «Динамо» повинен охоплювати жаль, а й інших команд. Зокрема тих, хто намагається все ж таки поборотись за місце в Лізі чемпіонів. Бо зараз ці команди отримали такий шанс не лише завдяки своїй силі, а й слабкості «Динамо». Тому подібний успіх – якщо він все ж таки буде – не повинен упевнити, що «Дніпро» чи «Металіст» стали дійсно другою силою в Україні.

Що значать слова подяки?

Досить показовою є реакція вболівальників інших клубів – в першу чергу зі Східної та Центральної України – яких відверто радують невдачі київського клубу. Іноді здається, що навіть більше, ніж досягнення своїх команд! Пояснюється це все просто – бачте, кияни, як важко вам стало, коли судді перестали допомагати. Тобто, все знову крутиться навколо старої історії «Суркіс всьо купіл»….

Але шановні! Перш ніж танцювати біля хворого, радіти його хворобі, краще б згадали, за що можна бути вдячними «Динамо»!

  1. За багаторічну монополію в першості України. Саме вона підштовхнула спочатку Ріната Ахмєтова, а потім інших вкладати гроші в футбол. Саме ця монополія запалили в їхніх серцях досягти зі своїми командами того, чого досяг Суркіс із «Динамо». Та й перемогти флагмана українського футболу – це було найбільшим бажанням! Навіть зараз, коли лідерство захопив «Шахтаря» і не збирається його втрачати, складається враження, що мотивація перемоги над «Динамо» й досі вища, ніж над «Шахтарем».
  2. За успіхи «Динамо» у єврокубках. Коли вся Україна, не маючи приводів для радості у суспільно-політичному життя (до речі, як і зараз) вболівала за киян! Звісно, основні досягнення припадають на кінець 90-х років минулого сторіччя. І навіть початок нового століття не був занадто успішним. Але саме ці успіхи стали фундаментом для інших клубів України, які прагнули та грали в Єврокубках.

    І лише завдяки «Динамо» України отримала два місця в Лізі Чемпіонів, після чого вже й інші клуби стали підтягуватись. Вболівальникам «Шахтаря», які зараз намагаються принизити досягнення «Динамо» минулих років та ті бали, що клуб приніс у таблиці коефіцієнтів УЄФА потрібно б пригадати, що досить довго донецький клуб взагалі був, як п’яте колесо в автівки – дніпропетровський «Дніпро» й то успішніше виступав у Європі. Тож, вихваляючи свій клуб та принижуючи головного суперника, не забувайте, що хоча ви зараз і виступаєте досить успішно у Європі (та й то не завжди), не потрібно забувати, як це було кілька років тому.

  3. За інфраструктуру. Хто перший в Україні побудував базу світового рівня, на якій постійно тренувалась збірна. Безкоштовно! Хто вкладав кошти у реконструкцію стадіона? Тоді ще ніяких Донбас-Арени та інших стадіонів не було навіть у проекті! А динамівську інфраструктури визнавали на найвищому європейському рівні. І лише набагато пізніше інші клуби почали підтягуватись. Звісно, вони орієнтувались не лише на киян, а взагалі на традиції створення клубів, які існують у світі, та хто все почав в Україні?
  4. За Андрія Шевченка! «Динамо» лають за те, що чимало перспективних гравців там просто зникають. Але назвіть ще хоч одну команду, що досить добре поводиться з перспективними, яка змогла виростити гравця такого рівня як Шевченко.

    Чигринського до уваги не беремо – вважати його таким лише через незрозумілу дурість «Барселони», що заплатила за гравця, який хоч і показував на той момент досить пристойний футбол, але який не був таким вже обов’язковим придбання, не потрібно. Андрій Шевченко, вихованець школи «Динамо» не лише прославив український футбол, а дав зрозуміти всім – в Україні є талановиті хлопці. Але коштують вони дорого:).

  5. За фанатів. Так! Хіба десь раніше зародився організований фанатський рух, кращий за київський.

    Та достатньо креативний, вигадливий та цікавий. Це вже потім підтягнулись інші. Зокрема особливої уваги заслуговує харківський….

  6. За «Суркіс всьо купіл». Так-так! Навіть за цю дурість, що почала ширитись Україною! І навіть зараз не вщухає, хоча зрозуміло, хто править бал в українському футболі та які нечесні методи та принципи гри при цьому використовує!
  7.  За футбол! Саме за футбол, у який кияни грали на протязі багатьох років, тоді як інші команди просто мучились та боролись за примарні досягнення у вигляді другого чи третього місця.

Просто шкода…

І впевнений – таких «Дякую» можна знайти чимало. Було б бажання. Але вболівальницька пам’ять коротка. Хоча й зрозуміло – є своя команда, інші вороги. Принаймні, під час очних дуелей. Хоча впенений — скоро пацієнт почне одужувати. І буде не легко всім — і «Металісту», який так і не зпромігся поки що піднятись вище третього місця, незважаючи на свої амбіції, і «Дніпру», де дали час Рамос, який будує досить симпатичну команду, і навіть «Шахтарю», який і обігнав киян у розвитку на кілька років.

Але… те що відбувається в українському футболі зараз більш нагадує справжню травлю, яка почалась кілька років тому в одному футбольному проекті та яку підхопила частина глядачів. Тих глядачів, які здебільшого полюбляють брати лише те, що їм дають, а не те, що їм потрібно. Зі зміною влади у футболі тиск Донецька лише посилюється і тут виявилось, що просто кинути щось у бік «Динамо» хоча б у коментах на футбольних сайтах то святе зобов’язання. І мені шкода таких людей. Чесно. Щиро. Іноді до чорної ненависті. Але шкода….

Микола Білоногов, спеціально для http://11na11.com


Related posts

SELECTORNEWS

Об -

Комментарии:

Оставить комментарий

Вы можете использовать теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


Switch to our mobile site