Офіціний сайт лондонського Арсенала повідомив,що Єнс Леманн повертається до великого футболу.В лондонців травмовані Щесні,Манноне та Фабіанскі,залишився один Алмунія,тому цілком зрозуміло,що Венгер шукав воротаря!Але Леманн?Цікаве рішення Арсена Венгера,ну а для нас привід згадати великого Єнса.Неоднозначна особистість,багато хто його не любить,але всі погоджуються,що свій слід в історії футболу він залишив,тож згадаємо основні віхи кар’єри Єнса Леманна!
Єнс Леманн народився 10 листопада 1969 в місті Ессен, Північний Рейн-Вестфалія. Закінчив футбольну школу Шальке,а з 1987 став основним воротарем — в Гельзенкірхені Леманн провів 11 років, в сезоні 1996/97 завоював Кубок УЄФА.
Дебютував у збірній Німеччини в лютому 1998 в зустрічі з Оманом, але з тих пір частіше залишався в запасі. Не зіграв жодного матчу на ЄВРО-2000 і чемпіонаті світу-2002, програвши конкуренцію Оліверу Кану. У ході кваліфікації ЄВРО-2004 Кан не дозволив засумніватися в тому, що саме він — перший номер національної команди, залишивши Леманна на лавці запасних у шести зустрічах відбіркового турніру.Але на домашньому чемпіонаті світу 2006 він був основним,і виграв серію пенальті в Аргентини.Протистояння Кана з Леманном було доситть цікавим,кожний з них важав себеб кращим:
На початку 1998 Леманн перейшов до «Мілана», але там не заграв і невдовзі опинився в «Боруссії» Дортмунда(головний ворог Шальке). Леманн не відразу завоював визнання вболівальників на «Вестфаленштадіон», бо ті були незадоволені продажем свого улюбленця Штефана Клоса і гельзенкирхенським минулим Леманна. Проте кіпер зміг привести «Боруссію» до перемоги в чемпіонаті Німеччини і до фіналу Кубка УЄФА.
У сезоні 2002/03 золоті медалі німецького чемпіонату виграла «Баварія», а Леманн і «Боруссія» залишилися третіми, давши проскочити вперед «Штутгарту». Через травми Леманн провів у чемпіонаті всього 24 гри, зате в Лізі чемпіонів УЄФА допоміг дортмундцям пробитися в другий груповий етап. У липні 2003 був проданий в «Арсенал», який шукав заміну Девіду Сімену.Дебютний сезон в цілому провів на висоті — його «Арсенал» взяв золото і став першою командою з 1899, кому вдалося пройти прем’єр-лігу без жодної поразки. Провів десять матчів у Лізі чемпіонів, де «каноніри» добралися до 1/4 фіналу.
У 2010 після матчу 34-го туру чемпіонату Німеччини з «Хоффенхаймом» (1:1) Єнс Леманн оголосив про завершення спортивної кар’єри .Але слова не дотримав,і повертається до Арсеналу,але чи зіграє він хоч один матч,то вже інше питання.
Повернення 41-річного кіпера у великий футбол заслуговує на оплески і величезний респект. Це стало приводом згадати,хто ще повертався в футбол в такому віці:
Ентоні де Авіла. Легендарний колумбійський форвард, який у 46-річному віці, після десятилітньої перерви, підписав контракт із «Америкою де Калі».
Жан-П’єр Папен. Два роки тому володар Золотого м’яча-1991 підписав угоду із клубом французької регіональної ліги «Фактюр-Бігано Буаєн».
Дуайт Йорк. Колись грізний бомбардир МЮ відіграв за австралійський «Сідней» 62 хвилини у товариському поєдинку з «Евертоном» (2010 рік).
Нікі Батт. Ще один знаменитий манкуніанець не втримався від спокуси поновити активну кар’єру. Зараз він захищає кольори клубу «Саут Чайна» з Гонконгу.
Едгар Давідс. «Пітбуль» почепив бутси на гвіздок ще три роки тому – в «Аяксі». Однак у 2010 році ностальгія взяла гору. Голландець засвітився у «Кристал Пелас».
Отож, Леманну є з кого брати приклад. Та маю сумнів, що він бачить перед собою ще когось, крім одвічного суперника-конкурента – Олівера Кана. Якось Леманн зізнався: «У цьому житті я найбільше ненавиджу три речі: стояти у «корках», сидіти на лаві запасних і Олівера Кана». Упродовж багатьох років Єнс марно намагався пробитись із-за могутніх плечей СуперОллі, які стояли на сторожі воріт збірної Німеччини. Лише у 2006 році, на домашньому Мундіалі, кучерявому голкіперу таки довірили місце в «основі». І він не підвів!
Зараз годі відшукати більш ексцентричного футболіста, ніж Єнс Леманн. Там, де потрібно зіграти просто і ефективно, він намагається діяти ще й ефектно. Захистити партнера від суперника-хама? «Завести» себе і свою команду, коли усе валиться з рук? Запросто! Попісяти за воротами, щоб розвеселити знудьговану публіку, яка втомилася від перепасовування у центрі поля? ЗА-ЛЮБ-КИ! У цьому весь Леманн. Така манера поведінки Вам нікого не нагадує? Якщо маєте сумнів, ознайомтеся із цим відео.
Та не варто із Леманна робити коміка або звіра. За межами футбольного поля він є зовсім іншою людиною. У Єнса міцна сім’я – дружина і троє діточок. Тож із прізвиськом Татусь Єнсі газетярі влучили в яблучко. Німецький кіпер не лише дбає про найрідніших людей, але й робить щедрі пожертви на лікування африканців, що потерпають від СНІДу. Тепер настав час рятувати «канонірів».
Все ж таки,такі особистості заслуговують на те,щоб їх пам’ятали,хоча такі випадки не дуже позитивно впливають на статус Єнса:
Тож побажаємо Єнсу Леманну успіху,хоча він справиться і без нас,як відомо, старий кінь борозни не зіпсує.
Той ще тип))
правильно будет Йенс Лєманн … будьте внимательны
Йенс це російською!А українською і вікіпедія і офіційний сайт УЄФА пише Єнс!!!
ну, если оф сайт уефа))) тада без базара …
Удачи ему!