Останній герой. Олександрія припиняє виступи в Лізі Європи

Автор vladislavskiy Дата 05.08.2016 в 00:41 | Раздел Главное, Еврокубки, Лига Европы | Мнений 0

Навряд чи хто-небудь з українських вболівальників міг би подумати, що «Олександрія» стане останньою надією українського єврокубкового тижня. Після несподіваного прощання «Шахтаря» з Лігою чемпіонів, й закінчення європейських пригод «Ворскли», всі чекали справжнього дива від команди з невеличкого міста, з населенням менше ста тисяч чоловік.

«Олександрію» ніхто не переоцінював, тому всі тверезо оцінювали шанси проходу в наступну стадію другого за значенням європейського турніру. Путівка в Лігу Європи – вже чимале досягнення підопічних Володимира Шарана, тому навряд чи з’явилася така людина, яка була б ладна жбурнути хоч один камінець у бік жовто-чорних після розгромної поразки від «Хайдука». Поїздка в Спліт залишалася лише формальністю, де українці зможуть почерпнути такий необхідний для команди досвід, якого так не вистачало в першому матчі.

Першу свою атаку олександрійці почали досить динамічно: з лівого флангу активізувався Цуріков, згодом віддав передачу на Яремчука, але його удар виявися занадто слабким. На перших хвилинах проявлялась все та ж нестача досвіду:  Гітченко порушує правила в центрі поля, коли ситуація того зовсім не потребувала, Микицей запалює свічку, не знаючи куди подіти м’яч. Дають по себе знати проблеми з початком атаки – українські футболісти не могли подолати хвилювання. На полі не проявлявся чіткий алгоритм дій, за допомогою якого жовто-чорні мали б долати оборону суперника, а виднівся лише хаос. Підопічні Шарана не були готові приймати оперативне рішення, через що вони часто втрачали м’яч на початку атаки. Намагаючись розіграти «зайвого» футболісти «Олександрії» губилися від вдалого розташування оборонців «Хайдука» на власній половині, змушуючи українців повертати м’яч назад.

Перший небезпечний момент матчу мав Сергій Старенький, проштовхуючи м’яч в порожні ворота крізь центрбеків хорватської команди,  але, на превеликий жаль, безуспішно. Створили цей момент самі ж футболісти клубу зі Спліту: Міліч невдало зіграв головою, а Калініч, вибігаючи з воріт, пропустив кулястого поруч з собою. На цьому хвилинка релаксу в оборонців «Хайдука» не завершилась – не витримавши «лінію», вони дозволили Яремчуку віддати передачу на загубленого Мілічем Старенького у стилі Андреаса Іньєсти. Доля віддала Сергієві боржок, яким він скористався бездоганно.

В очах олександрійців палало величезне бажання показати себе в Європі, й будь-якою ціною змінити результат. Пропри страх, недосвідченість і розгромний результат в Україні, молоді футболісти поспішали вперед, у грі «Олександрії» проглядалася надія того, що не все втрачено. Яремчук у стилі Заварова нахабно йшов на хорватський захист, але, на жаль, це не давало бажаного результату. Кидаючи всі сили в атаку, українці значно послабляли тили, стаючи вразливими до контратак. Це призвело до третього на черзі кутового. Новак, помиляючись при виході з воріт, залишає їх порожніми, даючи прекрасну можливість для Ніжича, і той зрівнює рахунок. Примарна надія зникає, а замість неї з’являється лише реальне сприйняття ситуації – «Олександрія» не готова до матчів європейського рівня.

Після першого пропущеного голу, українська команда виглядає дуже розгублено. Крайній бек  Міліч, на підступах до карного майданчика, без проблем проходить захист, наче ніж в масло. Виводить Саїда на побачення з Новаком, але тут вже українець не прогадав – вийшов вчасно й впевнено.  Італійський ганець мав і другу спробу в наступному моменті, але на заваді став самовідданий Гітченко.

Досить цікаво було спостерігати за парою Козак – Цуріков.  Андрій додав атаці варіативності, адже іноді він на пару з своїм колегою досить вдало інвертувався, збиваючи з пантелику захисників хорватського клубу. Якщо взаємодія Яремчук – Старенький – Пономар виглядала тускненько й невпевнено, то активність Цурікова й Козака, змушувала Юрановича похрустіти шийними хребцями. Якщо і варто було очікувати несподіванки від цього матчу, то явно від цих хлопців.

Яремчук отримав вдалу діагональ від Микицея, й змусив на собі фолити на підступах до карного майданчика. Ця ж парочка вирішила використовувати цей момент, пробив Яремчук, Колініч відбив на ногу Банаді, але той, не очікуючи такого подарунка, відправив шкіряного над поперечкою.

Другий тайм став справжньою несподіванкою для «Олександрії». Вони повністю провалили опорну зону, дозволивши Влашичу обіграти двох захисників, і віддав розрізну передачу на Саїда, якого зустрічали Новак і Гітченко. Захиснику не залишалося нічого іншого, як фолити – суддя показав на одинадцятиметрову позначку. Сушич використав свою можливість бездоганно.

Незабаром Тіно оформлює дубль, ідеально пробиваючи зі штрафного. На цьому зникла «Олександрія» з бажанням у очах. Справді складно віддаватися повністю, якщо твоя команда програла перший матч з розгромним рахунком, й коли кожен футболіст бачить, що зникає командна взаємодія – єдиний механізм не працює, кожна деталь рухається в різнобій.

В результаті, «Олександрія» стає другою українською командою, що покидає європейську арену.

Матеріал: Антон Владиславський
Фото: index.hr

Loading...

Об -

Оставить комментарий

Вы можете использовать теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>