Sventola bandiera rossa.

Автор Дата 22.03.2011 в 20:03 | Раздел Интервью, Италия, Чтиво | 1 мнение

Так вже  вийшло що Італія є головним основоположником фашизму і це не могло не вплинути на побут країни. Фашизм тісно торкнувся і футболу. Наприклад «Лаціо» ще з  тих часів було прописано бути «правим» клубом, це не обійшло й інших. Але на привеликий жаль для послідовників дуче існують і незгодні. Одними з таких є вболівальники «Ліворно».

Як і випадку з римською командою подальший контингент вболівальників був вирішений ще дуже давно, а саме у 1921 році коли у цьому місті провінції Тоскана була заснована Комуністична партія Італії. Комуністи беручи приклад зі своїх радянських товарищів швидко захопили владу у місті, тому й не дивно що першими президентами клубу були члени червоної партії. Саме  у ті часи команда здобула найбільших успіхів, про які сьогодні може тільки мріяти. У сезонах 1919/20 та 1942/43 команда досягала другого місця у національній першості. Найбільшим же сучасним вважається вихід у 1/16 Кубка УЄФА 2005/06.

«Серп і молот часті гості на Армандо Піккі»

Але в більшості саме завдяки своїм ультрас  команда відома широкому загалу. Кожен матч вони не тільки з усієї сили підтримують «амаранта», а й відстоюють свої політичні переконання. Партизанські пісні такі як Бела Чао, портрети Че Гевари та різний перфоманс на радянську чи антифашистську тематику вже стали звичним явищем на трибунах стадіону «Армандо Піккі». Загалом ультрас «Ліворно» є повністю лівим фан-рухом, на трибунах якого разом шизіють марксисти, анархісти, антифашисти і прості люди не підтримуючі праву політику.

Не дивно що головним ворогом тосканців є  римський  «Лаціо». Матчі  між цими командами завжди визивають найбільший резонанс серед вболівальників , бо це противостояння не тільки футбольне, а й на рівні політики. І справді це як у часи Другої світової, тільки в наші часи  і на футбольному полі.

Що цікаво й не тільки самі ультрас так яро борятся за свої переконання. Так наприклад Паоло Ді Каніо  в одному з матчів привітав своїх вболівальників відомим римським салютом, а вже наступного дня зізнався «Я фашист, а не расист». Не відстає й один з ідолів Brigate Autonome Livornesi(ультрас угруповання тосканців)  Крістіано Лукареллі, який після забитого голу завжди піднімає кулак догори у стилі комуністичного привітання. Де б не грав Крістіано, на його спині завжди номер 99, це рік заснування вищезгаданої ультрас-группи.

На данний момент Ліворно займає сьоме місце у Серії Б, але є всі підстави вірити в повернення тосканці, а з ними й  одного з найпринциповіших дербі в Італії.

Слєпушкін Олександр спеціально для 11na11.

Loading...

Об -

Комментарий 1
Ваше мнение
  1. Влад:

    толкова стаття!

Оставить комментарий

Вы можете использовать теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>